Oto jakie medykamenty warto wziąć na wyprawę do Mongolii. Oczywiście jest to propozycja bo przecież każdy ma swoje preferencję dotyczące specyfików, oraz wie co najlepiej co mu może się przydarzyć. Powinniście także poniższe „zakupy” skonsultować z lekarzem lub aptekarzem.
- LACIDAR x 20 tabl. – probiotyk, który nie trzeba przechowywać w lodówce, najlepiej zacznij go łykać tydzień przed wyjazdem i w trakcie pobytu 1 tabl. dziennie żeby wzmocnić naturalną florę bakteryjną
- na ewentualną biegunkę ENDIEX x 12 kaps. (dawkowanie: 4 x dziennie 1 kapsułka)
- coś dobrego przeciw bólowego i przeciw zapalnego, np: IBUPROM SPRINTCAPS x 10 kapsułek lub IBUM FORTE x 12
- na przeziębienie najlepiej kompleksowy lek TABCIN TREND x 12 kapsułek. Gdy poczujesz, że coś Cię bierze grypowego czy przeziębieniowego, weź 2 kapsułki jednorazowo dziennie
- na zgagę, niestrawność i dolegliwości gastryczne BIOPRAZOL BIO 10mg x 14 kapsułek (dawkowanie 1 kapsułka dziennie przed jedzeniem)
- przeciw alergiczne w razie uczulenia, wysypki, świądu lub po ukąszeniu owada CALCIUM ALERCAL x20 tabletek musujących (dawkowanie 3 x dziennie po 1 tabletce)
- dobry antybiotyk o szerokim spektrum działania (który przenika przez kości), np. DALACIN C 300 x 16 kapsułek lub CLINDAMYCIN-MIP 600 mg x 12 tabletek. Te musi Ci przepisać lekarz na recepcie.
- coś na „ostre” przebudzenie (czyli kaca), najlepiej musujący ALKA-SELTZER x 10 tabletek
- zestaw pierwszej pomocy: komplet plastrów, bandaż, woda utleniona najlepiej w żelu PEROXYGEL, 5 saszetek maści gojącej TRIBIOTIC (maść z antybiotykiem bez recepty, bardzo dobrze przetestowana na skaleczenia o haczyków, czy rybich zębów)
- krople do oczu np. świetlik, oraz na poważniejsze dolegliwości Sulfacetamidum który niestety jest już na receptę. Na dużych przestrzeniach stepu lub tajgi drobny pył unoszący się w powietrzu może spowodować zapalenie spojówek
Brak komentarzy do: “Medykamenty, które warto wziąć na wyprawę do Mongolii”
Zobacz również