Właśnie uczyniłem podpisy do zdjęć z tegorocznej wyprawy z Ułan Bator do Murun poprzez stepy i tajgę północno-zachodniej Mongolii, jednak to nie takie łatwe ogarnąć to geograficznie (powiązać z mapą papierową i google maps). Po drodze były góry, jeziora, wulkan, mnóstwo rzek i rzeczek, miasta, miasteczka, wioski. Chciałem, by zdjęcia pokazały nie tylko piękno przyrody, ale także życie codzienne i oczywiście ludzi.
Właśnie rozpoczął się tegoroczny Naadam – tradycyjny festiwal mongolski. W jego trakcie odbywają się zawody w łucznictwie, jeźdezie konnej oraz mongolskich zapasach. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć.
W portalu Newseria pojawił się ciekawy artykuł dotyczący inwestycji prowadzonych w Mongolii. :”Dynamicznie rozwijająca się gospodarka Mongolii szansą dla polskich firm z branży budowlanej, górniczej i infrastruktury drogowej. Azjatycki kraj notuje 15-procentowy wzrost gospodarczy, a bogacące się społeczeństwo potrzebuje mieszkań, nowych dróg i technologii wydobywczych, które mogą zaoferować polskie
W zakładce Mongolia Bolka Uryna umieściliśmy ciekawy artykuł poświęcony znaczkom pocztowym w Mongolii. Znalazła się tam również obszerna galeria z przykładami mongolskich znaczków. Zapraszamy do lektury.